Elektrikli Uçan Taksi Geliyor

0
71
Okuma

2018 yılına giriş yapmamız ile birlikte teknolojik alanda birçok yeniliklerin söz konusu olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu yenilikler arasında elektrikli uçan taksi teknolojisinin ilk tanıtımının yapıldığı ve bu sayede ciddi anlamda ilgi gördüğünü belirtmek isteriz. Bell Helicopter Textron firması tarafından gerçekleştirilen bir tanıtım fuarında ilk tanıtımı yapılan elektrikli uçan taksi görkemli görünümü ve estetik yapısı sayesinde fuara katılanların büyük heyecan yaşamasına neden oldu.

Uçan Taksi

Firma yetkililerinden biri olan Scott Drennen tarafından yapılan açıklamada, teknoloji alanında devrim niteliğinde olan elektrikli uçan otomobil özellikle de nesnelerin internetin önemli bir parçası olacağının altı çizilmiştir. Göze hitap ettiği de vurgulanan elektrikli uçan taksi serisinin ileriki yıllarda dünya piyasalarında yerini alacağını belirten Drennen, bu sayede dünya piyasalarında normal benzinli ve dizel araçların yavaş yavaş tarihe karışacağı sinyali verdi. Henüz tam çalışmaların tamamlanmadığı yönünde açıklamalarda bulunan firma inovasyon direktörü, teknoloji harikası olan elektrikli uçan taksinin isminden de anlaşılacağı üzere elektrik ile çalışacağı ve daha da önemlisi uçabilme özelliğine sahip olacağını belirtmiştir.

İlk tanıtımının yapılması ile birlikte dünya piyasalarında yer alması heyecan ve sabırsızlık ile beklendiği belirtilen elektrikli uçan teknoloji arabası benzin ve dizel gibi masraflı yakıt türlerinin tarihe karışmasını sağladığından ayrıca kullanıcıların yüksek masraflar yapmaması açısından da önem taşıdığı firma tarafından dile getirilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here