Facebook Confirm’i Bünyesine Kattı

0
59
Okuma

Facebook günümüzde sosyal ağlar arasında en aktif kullanılanların başında gelmektedir. sosyal ağlar içerisinde en popüler ve vazgeçilmez olan facebook’tur. Özellikle arkadaş bulma anlamında etkin şekilde kullanılmaktadır. Özel anların, duygu ve düşüncelerin ve fotoğrafların paylaşılmasının sağlayan uygulama, birçok cihaz üzerinden kullanılmaktadır. Her yaştan ve her kesimden insana hitap etmesi facebook’a olan ilgiyi daha da arttırmaktadır.

Kimlik Doğrulama Confirm Facebook Bünyesinde

Kullanıcı sayısı giderek artmaya devam eden facebook’ta zamanla yeni özellikler görülmeye başlamıştır. İnsan iletişimi noktasında, sosyallik anlayışının sanal aleme taşınması sonucunda facebook iyice değer kazanmıştır. Dolayısıyla insan yaşantısının bel kemiği haline gelmiştir. Facebook bünyesine katılan yeni özelliklerin zamanla genişlemeye devam etmektedir.

Facebook cephesinden gelen en yeni haber Confirm’dir. Kimlik doğrulama girişimi olan Confirm facebook bünyesine katılmıştır. Bunun nedeni sosyal ağlardaki kişileri saptamak ve kullanıcıları korumaktır. Confirm ise genel olarak kimliklerin, akıllı telefonlarla doğrulanmasını sağlayan bir sistemdir. Yatırımın günümüzde kadar 4 milyon yatırım topladığı belirtilmektedir. Bu nedenlerden dolayı facebook tarafından satın alınmıştır. Finans anlamında detaylar kamuoyu ile paylaşılmamıştır ancak Confirm kapatılacak ve ekip facebooka katılacaktır.

Facebook tarafından Confirm’in satın alınmasının temel nedeni güvenlik tereddütleridir. Facebook üzerinden sahte hesaplar ve dolandırıcılık işlemlerinin sıkça yapılması, platformun güvenliğini zedelemektedir. Bu durum yetkilileri çeşitli önlemler almaya itmiştir. Confirm sayesinde izinsiz fotoğraf kullanımı ve benzeri tehlikeler tespit edilecek ve facebook tarafından gerekli önlemler alınabilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here