Facebook Zengin ve Fakirleri Ayırt Edecek

0
70
Okuma

Son yıllarda birbirinden ilginç uygulamalara imza atan facebook sosyal paylaşım platformu, şimdi de yepyeni bir uygulama patenti satın alarak bu sayede milyonlarca kullanıcıların ekonomik düzeyi hakkında veriler toplayabileceğini duyurdu. Kullanıcılar açısından şaşkınlık oluşturan bu gelişme ile birlikte facebook zengin ve fakir kullanıcıları ayırt etme özelliğine sahip olan yazılım ileriki süreçlerde uygulamaya koyacağı sinyali verdi.

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan ilk açıklamada, satın alınan uygulamanın kullanıcıların eğitim durumları, sosyo ekonomik durumları, internet kullanım oranları ve internete ne tür aygıtlar üzerinden bağlantı kurulduğu hakkında bilgiler alınabileceği belirtildi. Kullanıcılar açısından problemler oluşturması söz konusu olmadığı da belirtilen patent sayesinde Facebook sosyal paylaşım sitesi yeni patent kullanıcıların ekonomik durumuna bakarak bu sayede reklam yapması öngörülmektedir. Ayrıca, sanılanın aksine kullanıcıların gelir durumları hakkında kesin olarak bilgilerin alınmayacağını da dile getiren Facebook, bu bakımdan kullanıcıların kendilerini huzursuz hissetmemesi gerektiğinin altını çizdi.

İnternet dünyasının en gözde sosyal paylaşım sitesi olan Facebook yeni ilginç uygulama sayesinde ayrıca analiz bakımından da kendini daha da geliştireceği sinyali verdi. Milyonlarda kullanıcıya ev sahipliği yapan Facebook sosyal paylaşım sitesi, yeni uygulama sayesinde kullanıcılarına daha yakın bir konumda yer almayı hedeflerken, ileriki dönemlerde de yeni uygulamalara da imza atması beklenmektedir. İlk kez ilginç bir uygulamaya imza atan Facebook sosyal paylaşım sitesinin bu sayede ileriki dönemlerde kullanıcılarından tepki alıp almayacağı ise şimdilik merak konusu olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here