İnstagram Üzerinden Satış Yapmak İçin Gerekenler

0
89
Okuma

İnstagram sosyal medya sitesi üzerinden ürün satışı yapmak açısından kullanıcıların mutlak olarak dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu bakımdan internet dünyasının önde gelen sosyal medya platformu olan İnstagram sitesi ürün satışları üzerinden ilk olarak yasal çerçeve dahilinde kullanıcıların vergisini ödeyerek ürün satışı yapması gerekmektedir.

İnstagramda Nasıl Ürün Satılır

Bu aşamadan hemen sonrasında ise, kullanıcıların mutlak olarak dikkat etmesi gereken kurallardan biri de, İnstagram butikler için tüketicilere unvan bilgileri sunmalarıdır. İnstagram alışveriş sitesi üzerinden butik sayfasına sahip olan kullanıcıların sahip olduğu firma hakkında tüketicilere ticari unvan, iletişim bilgileri ve mersis numarası gibi önemli bilgileri mutlak olarak sunması gerekmektedir. İnstagram sitesinde ürün satışı İnstagram yapmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken ayrıntılardan biri de, tüketicilere ürünler hakkında fiyat bilgisi, nakliyat bilgisi ve hatta ödemekte olduğu vergi hakkında dahi bilgiler sunmasıdır. Bu sayede tüketicilerin güvenini kazanması söz konusu olmaktadır. Ayrıca, tüketicilere ürün değişim ve iade bilgisi de sunması gerekmektedir. Örneğin, tüketicilerin ürün satın alması durumunda ve satın aldığı ürünü iade veya değiştirmek istemesi durumunda, firma bu konuda da tüketicilere 14 gün içerisinde ürün ücretini ve hatta kargo ücretini de tüketiciye iade etmelidir.

İnstagram üzerinden ürün satışı yapmak açısından özen gösterilmesi gerekenlerden biri de, firmaların kargo firmaları ile antlaşma sağlamasıdır. Bu sayede ürün gönderiminin çok daha pratik olacağı söz konusu olabileceği gibi, ayrıca tüketicilerin de firmadan memnun kalması ve İnstagram uygulaması firma alışveriş yeniden tercih edebileceği unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here