Samsung Galaxy S9 İncelemesi

0
20
Okuma

Kısa bir süre önce piyasaya sunulan Samsung Galaxy S9  piyasada bomba etkisi yaratan akıllı cihazlardan birisidir. iPhone ile kafa kafaya yarışan Galaxy serisi, önemli bir ürünle gündeme gelmiştir. Galaxy S ailesinin çıkış yapan son ferdi Samsung Galaxy S9, teknik özellikleri bakımından piyasadaki birçok üründen üstündür. Aynı zamanda ürün donanım bakımından oldukça kuvvetlidir. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda yapılan geliştirmeler ve iyileştirmeler göz önünde bulundurulduğunda cihazda kullanılan işlemci ve ekran özellikleri değerli özellikler arasında yer almaktadır. Akıllı telefon piyasasındaki rekabet eşiği olarak nitelendirilen iki üründen birisi olan bu ürün, gelecek modeller için birçok ipucu barındırmaktadır. Aynı zamanda serinin 9’ncu modeli olarak gelecek vaat etmektedir. Uzun ömürlü mobil cihaz almayı düşünenler için Samsung Galaxy S9 önemli bir cihaz olmaya devam edecektir.

Samsung Galaxy S9 Özellikleri

Samsung Galaxy S9 ortalama 8.5 mm kalınlığında ve 189 gram ağırlığında olan cihazdır. Özetle oldukça hafif ve incedir. Ekran özellikleri ise 6.2 inç boyutlu olması ve Super AMOLED ekrana sahip olunması ile dikkat çekmektedir. Ekranda Gorilla Glass 5 teknolojisi kullanılmıştır. Aynı zamanda parmak izi okuyucusu ve göz tarama/tanıma teknolojisi bulunan cihazın birçok işlevsel fonksiyonu bulunmaktadır. Cihazda kablosuz şarj desteğinin olması ve dahili stereo hoparlörler yer alması kullanıcıları tatmin eden noktalardan bazılarıdır. Aynı zamanda 1440 x 2960 yüksek çözünürlük desteği sunan akıllı telefon, mobil cihazdan film izlemeyi sevenleri memnun bırakacaktır.

Cihazda 6 GB ram ve farklı seçenekler ile dahili depolama alanları sunulmaktadır. Dahili depolama alanı bakımından 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama desteği olan modeller bulunan cihazda 400 GB’a kadar microSD kart desteği sunulduğu görülmektedir. Günümüzde ortalama bilgisayarlarda yer alan disk boyutu bir mobil cihazda görülmüştür. Çift arka kameralı cihazın her iki kamerası da 12 MP değerindedir. Ön kamerası ise 8 MP değerindedir. Aynı zamanda kamera özellikleri bakımından portre modu desteği bulunmaktadır. Cihaz android işletim sisteminin son sürümü olan 8.0 Oreo’yu desteklemektedir. Aynı zamanda 3500 mAh batarya türüne sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here