Yerli WhatsApp PTT Messenger Yakında Geliyor

0
69
Okuma

Yerli WhatsApp’ olarak da anılmaya başlanan PTT Messenger dün ilk kez görücüye çıktı. İşte detaylar…

PTT A.Ş. resmi Twitter ve Facebook hesapları üzerinden  Ptt Messenger’ı kurumsal müşteriler için geliştirdiklerinin altı çizdi. Uygulama geliştirme sürecinde signal tabanlı açık kaynak kod kullanıldı. Ayrıca, Ptt Messenger’ın tüm geliştirme hakları PTT A.Ş’ye ait şeklinde açıklama yapıldı. Aynı açıklamada, Zebrachat adlı uygulamanın ise henüz geliştirme süreci içerisinde olduğu belirtildi. Açıklamalara göre, PTT Messenger APK dosyası hali hazırda piyasada bulunmuyor. İnternetteki Ptt Messenger dosyaları ise PTT A.Ş kurumsal anlık mesajlaşma ve haberleşme çözümü ile herhangi bir alakası bulunmuyor.

PTT Messenger nedir?

İlerleyen günlerde Android ve iOS dışında masaüstü sürümleri ile de kullanılabilecek olan PTT Messenger, tanıtımında belirtildiği üzere, güvenliği dünya çapında ispatlı metodoloji ve teknolojilerin dikkate alınması ile geliştirilmiş olan bir uygulama.

Farklı işlevler için çeşitli uygulamalar kullanmaktansa Ptt Messenger, kaynak kullanımı optimuma indirgeyerek çok fonksiyonlu bir kullanım kolaylığı sağlayabiliyor. Ptt Messenger, platform bağımsız çalışabilir olan yapısı ile etkin bir erişilebilirlik imkanı sağlıyor.

Ptt Messenger ne zaman aktifleşecek? 

Ptt Messenger, APK olarak şu an Android’de kullanılabilir durumda bulunuyor. Mobil platformlarda ve masaüstünde de yakın zamanda kullanılabilecek duruma gelecek. Ancak şu an bu platformlar üzerinde ne zaman kullanıma gireceği noktasında resmi bir açıklama olmadığı için kesin bir bilgi sahibi değiliz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here